Bu aralar…

Yaklaşık 20 senedir bilgisayar ile haşır neşir olduk yaş artık 31 oldu yavaş yavaş vücut alarm vermeye başladı 🙂 3-4 ay kadar önce sabahları kalktığımda sol elimin serce parmağının altındaki ince dokuda sızılar olmaya başladı. Elle dokunsan bile inanılmaz bir acı veriyordu bir iki saat sonra kendiliğinden geçiyordu.

Kendiliğinden geçtiği için pek fazla üzerinde durmadım bir önceki gün yoğun iş temposundan ve klavye kullanımına bağlı olarak bir zorlama olduğu düşüncesinde idim… Yanılmışım.

Geçen haftalarda yine sabah kalktığımda aynı bölgede inanılmaz bir acı vardı. Bileğimi yukarı aşağı hareket ettirdiğimde acı artıyor yine yumusak dokuya dokunduğunda aynı şekilde acı artıyordu. Daha önce de aynı durumu bildiğim için işin yolunu tuttum. Ancak akşama kadar ağrı geçmeyince bir anormallik olduğunu düşündüm. İşin kötü yanı hafta sonuna denk geldiği için herhangi bir polikliniğe de gösteremedim elimi.

2 gün boyunca dayanılmaz acılar cektikten sonra ilk iş günü soluğu hastanede aldım. Fizik tedavi uzmanına yönlendirildim. Doktor bileğimi inceledi tendom sıkışması ve iltihap olduğunu söyledi. Sonrasında çürük dişim olup olmadığını sordu ** Ne alaka diye kafamdan geçirdim ** evet bir kırık dişim olduğunu 2 tane de gömülü 20lik dişim olduğunu söyledim. Dişlerimi kontrol ettikten sonra bu dişlerinde bu tarz sorun yaratabileceğini sinir sistemini etkileyebileceğini söyledi.

Bir takım ağrı kesici, kas gevşetici ve bilek desteği verdikten sonra bir hafta sonrasına randevulaştık.
Bu hafta içerisinde de diş hekimine gidip dişlerimi kontrol ettireceğim.

Özetle uzun süre bilgisayar kullanıyorsanız bilek, el ve dirseklerinizde olabilecek herhangi bir ağrı için önleminizi alın.

Klavyenizi çok yakın kullanmayın, klavyeniz ve mouse nuz sizden yüksekte olmasın. Dirsekleriniz mümkün olduğunca bükük bir vaziyette olmamalı.

Nacizane fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim…

Sağlıcakla.

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">