Cpanel-WHM SSH ile Full yedek başlatmak

Cpanel – WHM kurulu Centos işletim sistemli sunucuda SSH ile yedek alma işlemleri bu yazımızda detaylıca anlatılmaktadır.

1. :

/scripts/cpbackup –force

Bu kodu kullandığınızda Whm de yer alan backup config ayarlarınız baz alınacaktır ve bu komut oradaki ayarlarınıza göre yedekleme işlemlerini başlatacaktır. Bu komutun bir dezavantajı ise yedekleme sırasında işlemci load’ı % 2 i aşarsa yedek alma işlemi beklemeye geçecektir ve load % 2′in altına düştüğünde tekrar devam edecektir.

2.  :

for i in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $i;done

bu komutu kullandığımızda ise tüm sitelerimizin yedekleri /home klasörünün içine alınacaktır. Bu komut load sorunlarına vb durumlara bakmaz yedek işlemlerinizi başlatıp tamamlanana kadar işlemi sürdürür.

veya

for i in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $i /yedek;done

bu komutu kullanarak da yedeklerinizi istediğiniz klasöre aldırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kısım /yedek yazan yeri kendi yedek alacağınız klasöre göre değiştirmenizdir.

3. :

/scripts/pkgacct USERNAME

komutudur. Bu komut ise site yedeklerinizi tek tek almanızı sağlar. Site yedekleriniz /home klasörü içerisine alınır.

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" cssfile="">